verze pro tisk

Rozvod manželství může stát hodně peněz

Rozvod manželství je velmi nepříjemnou životní etapou, které by se asi každý z nás chtěl vyhnout. Je však pravdou, že v České republice je ve srovnání s dalšími zeměmi Evropy rozvodovost jedna z nejvyšších, neboť zde až polovina všech uzavřených manželství končí právě tímto způsobem. Je přitom třeba si uvědomit, že rozvod je poměrně náročný a samozřejmě také něco stojí.


Reklama

Soudní poplatky

Výši finančních prostředků, které utratíte tehdy, podáte-li návrh na rozvod manželství a tento návrh bude skutečně ukončen rozvodem, záleží na několika faktorech. Především je nutné počítat s tím, že v souvislosti s podáním návrhu zákon stanovuje soudní poplatky. Ty však obvykle zdaleka nehrají největší roli, mnohem vyšší výdaje vás mohou čekat ve chvíli, kdy si na rozvod manželství najmete advokáta.

Financování služeb advokáta

Platí zde, že čím vyšší společný majetek jste během soužití nashromáždili, tím je proces rozvodu složitější. Advokáti pak mají více práce, což logicky znamená také vyšší náklady na zaplacení jejich služeb. Podáte-li návrh na rozvod manželství, je tedy nutné počítat s tím, že se vaše náklady mohou vyšplhat i na desetitisíce korun. I v případě bezproblémového manželství budou náklady v řádech tisíců korun.

Náklady ovlivňují i spory o péči o děti

Dalším, co může ztížit celou situaci ohledně rozvodu, je přítomnost dětí. Rozvod a děti k sobě bohužel patří, je třeba vyřešit problematiku jejich poměru po rozvodu, tedy to, s kým budou děti bydlet a také, jakým způsobem budou probíhat návštěvy druhého rodiče. I tato problematika může značně ovlivnit výši nákladů na rozvod.
Při zjištění, jak vysoké mohou být náklady na rozvod, by se dalo říci, že se mnoho lidí raději rozhodne v manželství pokračovat. To ovšem v leckterých případech nejde, navíc peníze v tomto případě asi ne vždy hrají hlavní roli. V momentě, kdy je vaše manželství opravdu v neřešitelné situaci, je raději lepší si na rozvod třeba půjčit, než se dá trápit. Využít lze také různé poradny, které vám mohou tuto složitou životní situaci pomoci řešit.

Komerční sdělení

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky