verze pro tisk

Půjčky pro podnikatele

Mnoho společností, které poskytují půjčky a úvěry, se orientují především na klienty, kteří mají stálý příjem. Je ovšem pravdou, že podnikatelé jsou v tomto směru dosti omezováni, neboť aby dostali půjčku či úvěr pro své podnikatelské či osobní záměry, musí často dokladovat, že jejich podnikání je výdělečné.


Reklama

Obvyklé podmínky u půjčky pro podnikatele

Většina společností, které nabízejí půjčky pro podnikatele, tak po klientech chtějí doložení daňového přiznání, a to nejméně za poslední účetní období, zpravidla však alespoň za dvě. Dále je potřeba, aby podnikatel byl schopen ukázat doklad o zaplacení daně z příjmu za loňský rok a případně i další dokumenty a doklady, které mají prokázat schopnost zajištění půjčky či úvěru. I z tohoto důvodu je pro podnikatele mnohem obtížnější na půjčky dosáhnout.

Nebankovní půjčky mohou využít i podnikatelé

Podíváme-li se na nebankovní půjčky, pak zjistíme, že v tomto případě jsou oproti půjčkám v bankách společnosti k podnikatelům mnohem vstřícnější a peníze si u nich mohou půjčit prakticky za stejných podmínek jako zaměstnanci. Příkladem je třeba Petrova půjčka, u níž si lze půjčit až 150.000 Kč. Tato a podobné půjčky online jsou určeny všem lidem, tedy zaměstnanců, drobným živnostníkům, podnikatelům, ale třeba také maminkám na mateřské dovolené či lidem v důchodu. Petrova půjčka je navíc zcela bez ručitele, nejsou zde žádné poplatky navíc a není potřeba prokazovat účelovost půjčky.
Půjčky pro podnikatele poskytuje například i Česká spořitelna. Jako ostatní banky však i tato bankovní instituce požaduje mnohem větší množství dokumentů a dokladů, podnikatel tak v případě žádosti musí mít veškeré záznamy o své činnosti jasně doložitelné.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky