verze pro tisk

Půjčky pro podnikatele? Lze využít i startovací úvěry při zakládání společnosti

Začínající podnikatelé rozhodně nemají na růžích ustláno. Nejenže je čeká spousta vyřizování, které se týká samotného založení společnosti na Slovensku, v České republice nebo i v jiných zemích Evropské unie. Musí totiž také počítat s tím, že bude nutné zpočátku investovat jisté finanční prostředky do vybavení firmy a vůbec do jejího rozjezdu.


Reklama

Startovací úvěr poskytne peníze do začátku podnikání

Podnikatel, který chce mít úspěšnou firmu, musí hned na počátku její existence investovat do kvalitního vybavení, zařízení, nákupu různých strojů a pomůcek. Hned na počátku na něj zkrátka čeká mnoho výdajů. Existují samozřejmě i výjimky, kdy lze začít s podnikáním prakticky úplně bez peněz, obvykle však podnikatelé musejí mít určitý základní kapitál a volné finanční prostředky.

Jednou z možností, jak získat peníze, je vzít si startovací podnikatelský úvěr. Ten je zpravidla účelový, podnikatel tak musí přesně doložit, nač peníze využije. Startovací úvěry jsou obvykle poměrně výhodné. Podmínkou je obvykle doložení určitého příjmu.

Často se také hledí na majitelovu podnikatelskou minulost. Je logické, že kdo má za sebou několik neúspěšných pokusů v podnikatelské sféře, ten bude podobné úvěry shánět jen stěží.

Úvěr jako podnikatelé využijte i pro zajištění sídla společnosti

A na co lze ještě startovací podnikatelský úvěr použít. Například na nákup sídla firmy. Aby podnikatel ušetřil, je vhodné si zajistit co nejlevnější sídlo společnosti, ale zároveň tak, aby bylo na dostatečně atraktivní adrese, což mu v budoucnu může přilákat více klientů, zákazníků a obchodních partnerů. Solidní sídlo firmy lze zajistit například zde.

Máte-li peníze, zařiďte si vlastní společnost rychleji, než je běžné

Ve chvíli, kdy chcete podnikat rychle a máte k tomu již připraven dostatek peněz, naskýtá se vám možnost využít prodeje společností, které jsou už přímo připraveny k tomu, aby mohly prakticky ze dne na den začít fungovat. Prodej společností zajišťuje v EU třeba portál onlineinvest.sk.

-lod-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky