verze pro tisk

Půjčky na míru? Zjistěte si, jaké rozdíly spočívají v jednotlivých půjčkách

Při zařizování půjčky dnes máte spoustu možností. Nabídky na „nejvýhodnější“ úvěry se na vás řítí ze všech stran. Je tak poměrně těžké si vybrat půjčku, která vám sedne nejvíce. Před tím, než se upíšete bance nebo nějaké nebankovní společnosti, je rozhodně dobré se alespoň trochu zorientovat v jednotlivých nabídkách tak, abyste již po pár týdnech nelitovali.


Reklama

Jako příklad toho, že půjčky mohou být hodně odlišné i u jednotlivých bank, provedu srovnání dvou, které patří mezi poměrně oblíbené na tuzemském trhu. Jsou jimi Presto půjčka od Unicredit a půjčka České spořitelny.

Rozdíly v garanci úrokové sazby

Koho zaujme půjčka Česká spořitelna. Především lidi, kteří chtějí mít záruku toho, že po celou dobu budou splácet stejnou částku, na které se dohodli již při sjednávání. Česká spořitelna totiž u své půjčky garantuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu. Je to výhodné hlavně ve chvíli, kdy se zvedají úrokové sazby. Nikdy nelze předpovědět, zda nebudou za rok či dva vyšší. Má to samozřejmě i nevýhodu v opačném směru. Pokud se úrokové sazby snižují, vy platíte pořád stejně.

Půjčky se liší v maximální výši

Presto půjčka nic takového sice negarantuje, nicméně její výhodou pro změnu je, že si lze půjčit mnohem vyšší finanční obnos. Zatímco půjčka Česká spořitelna nabízí maximálně 600.000 Kč, Presto půjčka vám nabízí dokonce až 1 milion Kč, což je skutečně velká suma.

V obou případech jde o půjčky neúčelové, což znamená, že je možné peníze využít na cokoliv. Nikdo se vás nebude ptát, k čemu peníze potřebujete a za co je utratíte.

Bankovní půjčky se mnohdy výrazně liší od nebankovních úvěrů

Rozdílů mezi dvěma výše zmíněnými půjčkami by se dalo najít více. Shodují se však v tom, že je zde snaha poskytnout finanční prostředky co nejširšímu spektru lidí. Musejí však mít stálý a prokazatelný příjem. To je ostatně podmínkou pro drtivou většinu všech bankovních půjček.

Oproti tomu vybrané půjčky od nebankovních společností jsou poskytovány i osobám, které nemají vysoký příjem, případně jej nemohou doložit. Zde je ale potřeba počítat s vyššími úroky a poplatky.

Na co si tedy dát pozor při výběru půjčky?

Co je tedy při výběru půjčky vhodné sledovat? Nejen její výši, ale hlavně úrokové sazby, podmínky splácení (včetně doby splatnosti), nutnost doložení potřebných dokladů. Teprve pak sledujte různé bonusy a výhody navíc, tedy například možnost odkladu splátek apod. V tomto pohledu při srovnání dvou výše uvedených půjček „vede“ Presto půjčka, kde je možné si zajistit až pět odkladů splátek.

Komerční sdělení

-kre-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

DCXTJqUc6w

pondělí, 31. březen 2014
13:37

Dobrfd den, všichni tady pedšete, co me1 člověk udělat (zajedt k obvodnedmu le9kaři), ale o všechno se mused člověk doprošovat, je1 jsem po orcapeižlučnedku 4 roky, medve1m 3x až 4x do roka koliky, jako bych ani žlučnedk neměla vyoperovanfd, může mě někdo poradit, co me1m dělat,když držedm neuste1le dietu, nemohu jedst ani zeleninu, ani ovoce, ani luštěniny, takove9 ty rady zdravě jedst je na nic, když trpedte neuste1le bolested a ani se nemůžete najedst. Me1m za sebou sono břicha, endoskopii žaludku, vyšetřened průchodnosti žlučnedkovfdch cest a vůbec nikdo se nepozastavuje nad tedm, proč takove9 bolesti neuste1le me1m. Je to prfd postcholecystektomickfd syndrom, ale s něčedm takovfdm se nechci smedřit, laparoskopicke1 operace je jen pro někoho, ale ne pro všechny, le9kaři by měli zodpovědně rozhodovat, kdo je adeptem na takovou orcapei, měla jsem chronicke9 proble9my se žlučnedkem ještě před operaced snad 15 let a chtěla jsem klasickou orcapei, protože jsem se obe1vala, že nebudu medt vyčištěny žlučove9 cesty, proto si mysledm, že bolesti me1m z tohoto důvodu, ale nejsem le9kař, tak to nemohu 100% tvrdit, kdo mi pomůže, kam se me1m obre1tit, to me1m medt svůj život neuste1le v bolestech, tak to je na mašli.


Napsal: DCXTJqUc6w [Odpovědět]


Jak na peníze, spoření a půjčky