verze pro tisk

Půjčka na Vánoce: Jakou si zvolit a čeho se vyvarovat?

Mnozí z nás si před Vánoci berou půjčky, aby měli dostatek peněz na nákup jídla na vánoční stůl a hlavně na dárky pro své příbuzné a přátele. V průměru totiž každý z nás utratí za vánoční dárky několik tisíc korun.


Reklama

Při výběru půjčky na Vánoce bychom však měli být opatrní, ne každý typ půjčky může být výhodný. Po Vánocích se nám pak snadno půjčka může vymstít, pokud ji budeme splácet s vysokými úroky.

Lepší je volit krátkodobé půjčky na menší obnos peněz

Při výběru půjčky na Vánoce je potřeba si dát pozor právě na její podmínky. Na první pohled výhodná půjčka se může nakonec projevit jako půjčka, která nám způsobí značné potíže v příštím roce.

Půjčka na Vánoce by neměla dosahovat příliš vysoké sumy, ideální je půjčit si maximálně několik tisíc korun.

Využít k tomu lze například malé SMS půjčky, vhodnou je krom jiných Ferratum půjčka, v jejímž rámci si lze půjčit finanční obnos do výše maximálně 10.000 Kč. Takováto půjčka má totiž krátkou dobu splatnosti, peníze tak nebudeme muset splácet třeba až do příštích Vánoc, závazku se zbavíme během několika týdnů.

Pozor na úroky, výši splátek a různé poplatky navíc

Pakliže už si hodláme vzít vyšší půjčku, tedy v řádech několika desítek tisíc korun, hleďme především na výši úroků, dobu splatnosti a další vlastnosti půjčky.

Vyvarujme se půjček, kde je zapotřebí platit již za samotné sjednání a poskytnutí peněz. Vhodnou volbou jistě nebude ani půjčka na Vánoce, za níž musíte ručit majetkem. Půjčka by měla být v tomto případě také rozložitelná do přijatelných splátek, které nenaruší vás rodinný rozpočet v příštím roce.

Jako vhodná se před Vánoci jeví kupříkladu Home Credit půjčka, která poskytuje peníze od 10.000 Kč do 150.000 Kč, a to bez ručitele, s poměrně nízkou úrokovou sazbou a možností zvolit si splatnost od 10 měsíců déle.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

fUSzEgalK

pondělí, 26. leden 2015
13:20

That's a knowing answer to a diucfiflt question


Napsal: fUSzEgalK [Odpovědět]

OI0LiXkKtB

pondělí, 20. březen 2017
05:45

Imsivpsree brain power at work! Great answer!


Napsal: OI0LiXkKtB [Odpovědět]


Jak na peníze, spoření a půjčky