verze pro tisk

Problém s dlužníky? Pomoci může odkoupení pohledávek

Mnozí lidé a také firmy mají problémy s tím, jak vypomoci po svých dlužnících pohledávky. Dlužníci se mnohdy nemají k tomu, aby své závazky plnili, což samozřejmě vede k potížím toho, kdo jim půjčil. Firma se díky neuhrazeným pohledávkám může dostat do velkých potíží, které někdy mají velmi nepěkný konec, jež se dá označit jako likvidace společnosti.


Reklama

Jak ale efektivně řešit problém s nevyřešenými pohledávkami? Poměrně dobrým řešením je najít si firmu, která nabízí odkoupení pohledávek. Odkup pohledávek je právně ošetřený, zmiňuje jej Občanský zákoník.

Jaký je princip odkupu pohledávek

A jaké výhody vám přinese odkoupení pohledávek jiným subjektem na základě Smlouvy o podstoupení pohledávky? Pakliže se rozhodnete ve správnou chvíli, můžete se rychle a efektivně zbavit potíží s jejich vymáháním.

Získáte většinu peněz, které vám dlužník nezaplatil, přičemž tyto finanční prostředky budete mít prakticky hned. O další tahanice s dlužníkem se již nebudete muset zajímat, už to nebude váš problém.

Nevýhody odkupu pohledávky

Možnou nevýhodou je, že k odkoupení pohledávek není zas tak jednoduché někoho sehnat. Touto činností se zabývá jen omezené množství společností.

Je také zapotřebí uvést, že nemůžete očekávat plnou cenu z výše pohledávky, je totiž logické, že odkupem pohledávky chce něco získat také společnost, která od vás pohledávku odkoupí. Procento z pohledávky, které obdržíte, je ovlivněno zejména její tržní cenou.

Aby nedošlo k tomu, že proběhne likvidace společnosti kvůli tomu, že vám některé subjekty nehradí pohledávky, je odkup pohledávek jedním z nejefektivnějších řešení. Jedná se o naprosto legální způsob, který se nijak nedotkne vedení účetnictví firmy.

Prodejem pohledávky se zbavíte problémů, které vám dlužník nadělal. Pro příště již budete vědět, že nelze půjčovat jen tak někomu.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky