verze pro tisk

Příběh: Díky půjčce jsem se dostal z dluhů

Nikdy jsem nechápal, jak se lidé mohou dostat do dluhové spirály. Jak mohou spadnout mezi dlužníky a bát se po zazvonění otevřít dveře, protože co kdyby za nimi stál exekutor? No, nebyl jsem od toho nakonec tak daleko.


Reklama

Když se jedna půjčka zvrhne v další

Začalo to půjčkou na auto. Protože to bylo poprvé, kdy jsem potřeboval větší obnos, a věřil jsem, že jeho splacení nebude se stálou prací žádný problém, nevěnoval jsem pročítání inzerátů příliš velkou pozornost. Kývnul jsem na druhou nabídku, kterou jsem dostal po zavolání na inzerát, a víc se o věc nestaral. Jenže pak začal mít můj zaměstnavatel problémy.

Nečekaně bez příjmů

Vyhození z práce přišlo jako rána z čistého nebe. Ze ziskové společnosti se během několika měsíců stala firma na pokraji krachu a bylo nutné snížit stavy. Zabalil jsem si svých pár švestek a 5leté působení ve firmě zapil s ostatními kolegy, které potkal stejný osud.

Po čtyřech měsících mi pomalu docházela finanční rezerva, tak jsem se rozhodl zavolat na číslo z inzerátu a domluvit se na dalším postupu. Bylo mi totiž jasné, že poměrně vysoké splátky, které jsem si předtím v dobrém rozmaru domluvil, teď budou problém. Zprvu telefon nikdo nezvedal, ale po třetím zavolání se mi dostalo ujištění, že nevadí, když splátku uhradím později. Jenže to pak očividně neplatilo.

A pak se půjčka změnila v teror

Když jsem se zpozdil s placením, přišla mi hned upomínka do schránky spolu s upozorněním na vysoké penále, které budu muset uhradit. A telefon opět nikdo nezvedal. Tehdy mi asi poprvé došlo, že je něco špatně.

Abych tu nepopisoval rozvláčně celý proces dohadování, handrkování a neprofesionálního jednání, které bych ani nevěřil, že je v dnešní době možné, pokročím raději k tomu, co je hlavní – nakonec jsem našel cestu, jak z toho ven.

Půjčka na uhrazení jiné půjčky není ze zásady vždy špatná

Četl jsem mnoho pouček o tom, jak nebezpečné je hradit půjčku další půjčkou, v mém případě to ale neplatilo. Zapletl jsem se vlastní chybou s lichvářem a až konsolidace úvěrů mi pomohla se z nepříjemné situace dostat.

Pečlivě jsem si porovnal podmínky jednotlivých finančních institucí a nakonec vybral tu nejvýhodnější. Už samotné jednání při uzavírání smlouvy bylo na úplně jiné úrovni a já věděl, že jsem na správné cestě. Ze získaných peněz jsem uhradil svůj dluh u lichváře včetně tučných úroků a různých sankcí a teď už splácím jen poctivý úvěr. Navíc vím, že jakékoli změny ohledně půjčky nejsou problém, už jednou jsem se dohodl na změně výše splátky a vše proběhlo naprosto v pořádku.

Tak hlavně nenaleťte jako já podivným inzerátům, které vám nabízejí vysoké částky bez ručitele a dalších podmínek. A pokud byste se přesto dostali do svízelné situace, obraťte se na banku nebo nebankovní společnost a vyřešte své problémy co nejdříve. Za ten klid v duši to určitě stojí.

Komerční sdělení

-ond-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky