verze pro tisk

Pět dobrých rad, jak si vybrat půjčku online: Porovnávejte a ujasněte si, co vlastně chcete

Nějaký druh půjčky má zhruba 3 000 000 obyvatel České republiky. Nejčastěji si půjčujeme na bydlení - jeho nákup a vybavení. V závěsu hypoték pak stojí klasické spotřebitelské půjčky. Protože je však společností, které tyto produkty nabízí celá spousta, může být občas komplikované se v jednotlivých nabídkách bezpečně zorientovat. Jak na to, když vybíráte online půjčku? Máme pro vás pět dobrých rad. Držte se jich a nešlápnete vedle!


Reklama

Rada č. 1: Zhodnoťte svoje možnosti

Drtivá většina spotřebitelů míří v první řadě do banky. Tam je ale čeká poměrně náročný a komplikovaný proces s nejistým výsledkem. Bankovní úředník totiž zkoumá bonitu žadatele, jeho příjmy, závazky, ale třeba i finanční minulost. Pokud je pro banku příliš rizikový, půjčku jednoduše nezíská. V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než o pomoc požádat nebankovní společnost. Taková nebankovní půjčka totiž může být poskytnuta i žadatelům, kteří v bance neuspěli.

Rada č. 2: Ujasněte si, co od půjčky vlastně očekáváte

Potřebujete peníze opravdu rychle? Anebo máte záznam v registru dlužníků a v bance vám nepůjčí? Chcete si půjčit větší objem menších prostředků na delší dobu, anebo chcete mít závazek z krku co možná nejdříve? Odpovězte si na tyto a spoustu dalších otázek ještě před tím, než zamíříte do banky nebo k nebankovnímu poskytovateli. Na základě odpovědí pak budete žádat o konkrétní druh úvěru. Může jím být třeba rychlá půjčka ihned na účet, půjčka bez doložení příjmu, úvěr bez registru anebo krátkodobá mikropůjčka do výplaty.

Rada č. 3: Srovnávejte a buďte

Nespokojte se s prvním produktem, který se objeví v reklamní pauze mezi vašimi oblíbenými seriály. Jak jsme již zmínili výše - půjčkových produktů je celá řada. Proto je mezi sebou vzájemně porovnejte. Využijte praktických online srovnávačů, kam stačí zadat parametry půjčky, její rozsah, délku splatnosti anebo další specifika. Jakmile zadáte potřebná kritéria, srovnávač za vás dostupné úvěry porovná a na vás je potom už jen to, vybrat si z nich ten, který vám svými kritérii bezpečně sedne.

Rada č. 4: Kromě úroku je důležitá i hodnota RPSN

Je bohužel známou pravdou, že spousta žadatelů o půjčku vybírá úvěrový produkt pouze na základě výše jeho úroku. Úrok je sice důležitý, není však jednoznačným ukazatelem, který poukazuje na výhodnost či nevýhodnost vybrané půjčky. Mnohem lepší vypovídací schopnost má hodnota RPSN, která v sobě kromě úroků zahrnuje také nezbytné poplatky, které jsou s danou půjčkou spojené, ale do standardního úroku se vůbec nepromítají.

Rada č. 5: Oslovujte pouze známé a ověřené společnosti

Zapátrejte také v internetových fórech a diskuzích, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací skutečných klientů vybrané společnosti. Vždy také oslovujte pouze známé a ověřené společnosti, které na našem trhu již působí delší dobu. Nebojte se také využívat akcí v podobě první půjčky zdarma, kterou si řada společností připravila pro nové klienty. Před podpisem úvěrové smlouvy si také důkladně pročtěte její řádky a pozornost věnujte i poznámkám pod čarou nebo oblíbeným „hvězdičkám". Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, nebojte se zeptat anebo si dokument vyžádejte k domácí prostudování. Zásadně nikdy nic nepodepisujte v časovém presu.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky