verze pro tisk

Pár tipů pro budoucí podnikatele

Také už vás nebaví být zaměstnancem a chcete si raději založit vlastní firmu, kde budete sami svými pány? Nic vám v tom nebrání, pakliže máte dobrý plán a víte, v jakém oboru budete podnikat. Samozřejmě je potřeba mít také alespoň trochu peněz do začátku podnikání.


Reklama

První kroky k podnikání

První kroky směrem k podnikatelské činnosti obvykle začínají na úřadech, kde je potřeba si vyřídit všechny nezbytné dokumenty a sehnat razítka či oprávnění. Od doby provedení prvního úkonu až k zápisu do Obchodního rejstříku, kdy už můžete začít s podnikat, však uplyne mnoho času. Je třeba se proti tomu řádně obrnit, založení firmy v České republice stále trvá až zbytečně dlouho, odhadem zhruba kolem jednoho měsíce. Je zde však i jiná, naprosto legální cesta, jak si založit vlastní firmu. Některé společnosti v ČR totiž nabízí prodej firem. Jedná se o takzvané ready made společnosti.

Ready made - jednodušší cesta k získání společnosti

Co jsou ready made a jsou vůbec legální? To jsou jistě první otázky, které vás napadnou. Odpovědi jsou však poměrně jasné a jednoduché. Ready made společnosti jsou společnostmi, které byly vytvořeny za účelem následného prodeje zájemcům, jako jste právě vy. Mají za cíl usnadnit získání vlastní firmy. Společnost, která je založí, zařídí všechny zákonné náležitosti pro to, aby firma mohla okamžitě začít vyvíjet činnost. Vy si ji jednoduše koupíte a můžete začít ihned podnikat. Založení společnosti vám tak netrvá dny a týdny, ale pouhé hodiny. Ready made mají například splacen i základní kapitál. Při koupi se pouze provede změna zápisu do OR. Prodej firem tímto způsobem je i poměrně cenově výhodný, ready made se dají pořídit i za zhruba 20.000 Kč.

Zajištění virtuální kanceláře

Při podnikání je nezbytné, abyste měli pro vaši firmu také sídlo. Nemusí se jednat o skutečné sídlo, klidně postačí virtuální kancelář. Pakliže chcete, aby vaše firma měla co nejlepší renomé a u klientů vzbuzovala respekt, je dobré si zařídit třeba virtuální kancelář Praha, kdy získáte virtuální sídlo na lukrativní adrese v centru hlavního města Prahy.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

91eUrtgiM

pondělí, 26. leden 2015
07:30

It's a pleasure to find such raliinatoty in an answer. Welcome to the debate.


Napsal: 91eUrtgiM [Odpovědět]


Jak na peníze, spoření a půjčky