verze pro tisk

Offshore společnosti: Podnikání v daňových rájích

Vadí vám, že vaše firma platí příliš vysoké daně, což tlumí možnosti dalšího rozvoje? Pak si pořiďte takzvanou offshore společnost, která bude mít sídlo v některém z daňových rájů. Zde budete platit jen minimální či dokonce nulové daně a zisky z podnikatelské činnosti tak budete mít mnohem vyšší. 


Reklama

Proces založení offshore společnosti je velmi jednoduchý, podobá se založení klasické společnosti.

Offshore společnosti lze zakládat bez nutnosti návštěvy daného daňového ráje

Dnes je tato možnost o to jednodušší i díky tomu, že na tuzemském trhu existuje několik firem, které nabízejí pomoc při založení offshore společnosti. Během několik dnů tak máte možnost získat společnost, která bude mít oficiální sídlo v zahraniční zemi, kde jsou menší daně nežli u nás či v některé z okolních zemí, tedy kupříkladu na Slovensku, v Německu či Rakousku.

Daňové ráje- platíte jen minimální daně

Co jsou to vlastně daňové ráje a jaké země k nim lze přiřadit? Při založení offshore společnosti si nejprve stanovte, kde by takováto společnost měla být registrována, tedy v jaké zemi bude mít sídlo. To je velmi důležité právě z hlediska případného placení daní.

Existují země, které nabízejí podnikajícím subjektům ideální podmínky, neboť se v nich neplatí žádné daně. Mnohé daňové ráje pak vyžadují pouze placení paušální daně, a to obvykle v řádech maximálně stovek dolarů, což jak jistě sami uznáte, je pro každou středně velkou či velkou společnost opravdu jen minimální náklad.

Oblíbené daňové ráje

Mezi nejoblíbenější daňové ráje, kam míří většina offshore společností, patří již dlouhá léta Bahamy, Dominikánská republika, Seychelské ostrovy, Barbados a další malé státy. Za daňové ráje v Evropě lze pak považovat Nizozemsko a do určité míry i Švýcarsko.
Pakliže máte zájem o založení offshore společnosti, není třeba se obávat toho, že neovládáte jazyk dané země. Firma, u níž si offshore společnost budete zařizovat, zajistí veškeré potřebné překlady z cizího jazyka. Využít lze samozřejmě i nějaký dobrý překladač.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky