verze pro tisk

Nebankovní půjčky před Vánoci

Doba před Vánoci láká k tomu, abychom si vzali půjčku, kterou bychom pokryli nákupy vánočních dárků. Je pravdou, že právě v tomto období je uzavíráno největší množství půjček všeho druhu. Pakliže se i vy rozhodnete vzít si půjčku před Vánoci, dejte si pozor na to, jakou typ půjčky si vezmete a zda půjčka bude výhodná. Velmi důležité je rovněž zvážit, zda vám poskytnutá půjčka nenadělá v budoucnu starosti. Je dobré si řádně promyslet, zda jste schopni půjčky splácet. Předvánoční půjčka do výplaty je tu právě pro vás!


Reklama

Na finančním trhu existuje celá řada půjček, a to dokonce i pro osoby, které by na běžné půjčky u bankovních institucí nedosáhli, neboť z jejich hlediska nemají potřebnou bonitu, nejsou tedy důvěryhodné a jedná se o takzvané rizikové klienty.

Půjčky na ruku

Mezi velmi populární patří půjčky ihned na ruku. Jde o typy půjček, kdy je vyžadováno minimum dokladů k jejímu sjednání. Jsou v drtivé většině nabízeny nebankovními společnostmi, často se také jedná o půjčky od soukromých osob. U těchto půjček je potřeba být velmi opatrný.

Pakliže si sjednáváte půjčky od soukromých osob, velmi důkladně si prozkoumejte všechny náležitosti smlouvy, mějte dokonalý přehled o způsobech jejího zajištění, splátkách a celkové výši peněz, které za půjčku zaplatíte.

Půjčky na OP

Nebankovní společnosti lákají na skvělé půjčky před Vánoci. Některé z nich se přitom nazývají jako takzvané půjčky na OP. K získání požadovaných finančních prostředků vám v tomto případě postačí obvykle opravdu jen občanský průkaz.

Není třeba dokládat příjmy či jiné dokumenty. Je zde třeba počítat s vyššími úroky, což je dáno tím, že poskytovatel půjčky jde do většího rizika, neboť může půjčku poskytovat méně bonitní osobě. Někdy jsou tyto půjčky označovány také jako půjčky pro nezaměstnané, neboť právě na lidi bez práce jsou zaměřeny.

Avšak právě absence trvalého příjmu je varováním, které vás má přivést k tomu, abyste si pořádně promysleli, zda budete půjčku schopni splácet dle dohodnutých podmínek. Nesplácení takovéto půjčky může mít rychlý spád. Pakliže však půjčky od soukromých osob a nebankovních institucí splácíte řádně, nemáte se čeho obávat.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky