verze pro tisk

Nebankovní půjčky jsou dostupné pro každého z vás

Trh s půjčkami je v tuzemsku poměrně rozmanitý. Zatímco v dřívějších dobách bylo zvykem, že na půjčku dosáhl jen ten, kdo měl trvalý a navíc i dostatečně vysoký příjem, dnes si o půjčku může říci prakticky kdokoliv. Je to dáno tím, že půjčky neposkytují pouze banky, ale existuje zde celá řada nebankovních společností. Některé z nich jsou přitom velmi solidní a půjčka u nich tak může být poměrně výhodná, mnohdy dokonce výhodnější nežli u banky. Klient si samozřejmě vždy musí dát pozor na výši poplatků, úrokové sazby a další podmínky.


Reklama

Půjčky na krátkou dobu

Ti z vás, kteří si nechtějí brát dlouhodobý úvěr, který by museli následně splácet desítky měsíců, mohou zvolit variantu krátkodobé půjčka. Typickým příkladem je půjčka před výplatou, někdy označovaná jako SMS nebo také finská půjčka. U této půjčky platí, že vám budou poskytnuty finanční prostředky ve výši maximálně několika tisíc korun, přičemž její splatnost se pohybuje v řádech několika týdnů. Může vám pomoci právě třeba před výplatou, kdy potřebujete zaplatit účty a složenky a mzdu vám přitom zaměstnavatel pošle až za několik dní. Nechcete-li riskovat zbytečná prodlení, je právě půjčka před výplatou nejlepším řešením. Jakmile vám poté peníze z výplaty přijdou, půjčku jednoduše splatíte a máte po problémech.

Půjčky pro lidi bez trvalého zaměstnání

Půjčky dnes mohou získat dokonce i lidé, kteří nemají trvalé zaměstnání, nebo z nějakých důvodů nemohou doložit své příjmy. Může se jednat o klasické půjčky bez ručitele, kdy vám nikdo nemusí ručit pro případ, že byste nebyli schopni dostát svému závazku, ale i o půjčky s ručením.
Zvláštní kategorií jsou půjčky pro nezaměstnané. V dnešní době je celá řada lidí, kteří jsou bez práce. to však neznamená, že nemají žádné příjmy. Například studenti si mohou vydělávat z brigád, nezaměstnaní pobírají různé sociální dávky, do této kategorie patří koneckonců i důchodci, kteří již nemají zaměstnání, ale mají trvalý příjem z důchodu. Všichni tito lidé si mohou vzít půjčky pro nezaměstnané. Obvykle mají sice vyšší úroky, ale to je zkrátka daň za to, že společnosti, které je poskytují, jsou do přeci jen trochu většího rizika nežli u lidí s trvalým zaměstnáním.

Komerční sdělení

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky