verze pro tisk

Mnoho společností v ČR využívá virtuálních kanceláří

Některé nebankovní společnosti, které nabízejí půjčky, mají v obchodním rejstříku zapsánu adresu sídla, na němž se fakticky nevyskytují. To však nutně neznamenaná, že se jedná o společnosti, které by byly nevěrohodné. Využívají totiž možnost, kdy si pronajaly takzvanou virtuální kancelář. Virtuální kanceláře jsou dnes velmi využívanou službou. Slouží jako skutečné sídlo společnostem, které k výkonu své činnosti nutně nepotřebují klasickou kancelář, neboť svoji činnost mohou vykonávat z jiných prostor. Uvádí se, že virtuálních kanceláří v současnosti využívá zhruba desetina všech společností v České republice


Reklama

Výhody virtuální kanceláře

Výhody, které firmám přináší pronájem virtuální kanceláře, jsou evidentní. Zatímco běžný pronájem kanceláře na dobré adrese vyjde na tisíce korun měsíčně, virtuální kancelář stojí zlomek této ceny, pořídit ji lze i třeba za pouhou tisícikorunu měsíčně. Společnostem se tak významně snižují provozní náklady. V rámci virtuální kanceláře přitom mají smluvené služby, jako jsou přeposílání pošty, přesměrování hovorů, otevírání pošty, dle domluvy lze využívat i přímo kancelářské prostory a zasedací místnosti v objektu společnosti, která pronájem virtuální kanceláře nabízí.

Logicky je největší zájem o virtuální kanceláře na lukrativních adresách. V tomto ohledu jednoznačně dominuje Praha. Virtuální kancelář Praha zajímá největší množství firem, které tuto službu vyhledávají.

Prodej společností

V souvislosti s podnikáním se často hovoří také o možnosti koupě společnosti. Prodej a.s. či s.r.o., které jsou již hotové a zapsané v obchodním rejstříku, podnikatelům zkracuje dobu, po kterou musejí čekat na to, až budou moci začít plnohodnotně jednat jménem firmy. Oproti založení vlastní cestou se jedná o efektivnější řešení, podnikat totiž lze zpravidla již během několika málo hodin či dnů.

 

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky