verze pro tisk

Konsolidace půjček a úvěrů

Mnohdy se stává, že si člověk nabere více půjček. Nemusí se přitom jednat jen o klasické půjčky a úvěry, ale také například o kreditní karty, kontokorenty a další finanční produkty, které jsou v současné době k dostání u českých bankovních institucí i nebankovních společností. Tím, že si však někdo vezme více půjček, musí očekávat, že bude platit poměrně vysoké měsíční částky za jejich splácení. V určitém okamžiku však celkové splátky mohou přesáhnout únosnou mez a člověk se tak dostává do problémů s plněním svých závazků. V tom případě mu může pomoci takzvaná konsolidace půjčky.


Reklama

Termín konsolidace

Konsolidace půjček je dnes velmi žádaným produktem. Jedná se v principu o to, že máte-li více půjček a úvěrů, můžete si je sloučit do jediného. Díky tomu pak budete platit menší měsíční splátky a ulehčí se tak vašemu rodinnému rozpočtu. Úvěry se tak stávají mnohem snesitelnějšími.

Kdy se konsolidace dá využít

Konsolidace úvěrů má prakticky tři účely. V prvním případě si konsolidací můžete zajistit nižší úroky. Tím, že jsou půjčky a úvěry spojeny do jediného, ušetříte na úrocích. Banka, u níž konsolidaci provedete, vám nabídne výhodnější úrok, díky čemuž ušetříte nemálo finančních prostředků.
V druhém případě může konsolidace úvěrů přispět k tomu, že se vám sníží měsíční splátky. Celková suma, kterou dlužíte, vám bude rozložena do delšího časového období, ale celková splátka bude každý měsíc výrazně nižší nežli ve chvíli, kdy máte splácet každý úvěr samostatně.
Třetím způsobem, který konsolidace úvěrů nabízí, je možnost získat další finanční prostředky. Dlužíte-li celkem například 250 tisíc korun, můžete si v rámci konsolidace půjčky sjednat navýšení úvěru klidně až na 500 tisíc.

Úvěry je nutné splácet řádně

Úvěry je třeba splácet v termínech, jinak vám banka naúčtuje další poplatky a úroky, což v praxi znamená, že za půjčku zaplatíte mnohem více peněz, než bylo původně v plánu. Pakliže máte problém se splácením úvěrů a půjček, může vám konsolidace významně snížit riziko neschopnosti splácení.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky