verze pro tisk

Jak se dostat z finančních potíží bez osobního bankrotu

Výhodné půjčky dnes nabízí skoro každá banka i nebankovní instituce. Člověk tak má pocit, že pokud si půjčí peníze, nemůže se mu stát, že by nebyl schopen následně půjčku splácet. Mnozí lidé si bez problémů naberou i několik půjček, které se pak snaží splácet. Jenže ve chvíli, kdy jsou už platby v souhrnu příliš vysoké, mohou tito lidé velmi rychle zjistit, že se splácením půjčky mají nečekaně velké potíže.


Reklama

Máte-li více půjček, mohou vám jejich splátky přerůst přes hlavu

Půjčky je samozřejmě zapotřebí splácet ve sjednaných termínech. Pakliže zapomenete splatit včas jednu či dvě splátky, nic dramatického se neděje, jen musíte počítat s úroky navíc nebo poplatky z prodlení. Jenže pokud již nejste schopni dlouhodobě splácet jednotlivé půjčky, které jste si vzali, můžete již mít mnohem větší problém, který dokonce může skončit vyhlášením osobního bankrotu.
Osobnímu bankrotu se lze vyhnout tím způsobem, že jednotlivé splátky sloučíte do jedné. Takzvaná konsolidace půjček je službou, kterou nabízí každá solidní banka.

Výhody konsolidace půjček

A co konkrétně konsolidace půjček přináší. Dlužník, který má více půjček, s jejichž splácením má problémy a chce se vyhnout osobnímu bankrotu, si u banky sjedná zkonsolidování půjček do jedné. Díky tomu bude namísto několika splácet platit jen jedinou. Takováto splátka může být nižší nežli splácení jednotlivých splátek, které dosud měl. Je to mnohem přehlednější a bezpečnější. Výhoda spočívá také v tom, že dlužník bude platit méně na poplatcích, nebude zapomínat na jednotlivé splátky.
Konsolidace půjček může být dobrým východiskem z problémů, kdy nestíháte splácet vaše půjčky. Vyhnete se tak dalším potížím a věřitelé budou uspokojeni, aniž byste museli přistoupit na osobní bankrot. Konsolidací půjček si uděláte větší pořádek ve svých závazcích a napříště už budete vědět, že si nemáte sjednávat příliš velké množství půjček.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky