verze pro tisk

Jak mohou podnikatelé ušetřit čas i peníze

Začínající podnikatelé mají často potíže s financemi. Nemohou si tak dovolit trávit zbytečně moc času při zařizování společnosti, chtějí začít podnikat co nejrychleji tak, aby měli co nejdříve zisky z podnikání. Mnoho podnikatelů si také v začátcích nemůže dovolit vlastní sídlo. Aby ušetřili čas i peníze, mohou využít několika nástrojů, které jim podnikání zjednoduší a zpříjemní. 


Reklama

Začínající podnikatelé mohou zvolit ready made společnostiPrvní možností je pořídit si ready made společnost. Ta sice stojí i několik desítek tisíc korun, ovšem investice do ready made společnosti se vyplatí, a to hned z několika důvodů. Především se podnikatel nemusí trápit se zdlouhavým zakládáním společnosti. Ušetří tím spoustu času. Vše funguje jednoduše tak, že si od specializované firmy zakoupí již hotovou ready made společnost, která splňuje veškeré požadavky pro to, aby mohla ihned začít fungovat. Podnikatel tak může začít se svojí činností prakticky okamžitě. Ready made společnost má zaplacený zákonem stanovený základní kapitál, je zapsána v OR a splňuje i další kritéria.

Finance lze ušetřit výhodným pronájmem virtuálního sídla společnostiDruhou možností, jak podnikatelé mohou ušetřit, je pronájem virtuálního sídla společnosti. Jak známo, každá společnost musí mít ze zákona uvedeno sídlo. Jenže pronájem skutečného sídla může přijít i na několik desítek tisíc korun měsíčně, což jsou poměrně výrazné náklady, a to neberu v potaz situaci, kdy by měl majitel sídlo společnosti přímo kupovat. Za virtuální sídlo společnosti oproti tomu zaplatí jen zlomek oproti pronájmu skutečného sídla. Jedná se o velmi efektivní a zároveň zcela zákonnou formu sídla. Tím, že si podnikatel pronajme virtuální sídlo společnosti, může mít jeho firma lukrativní adresu, která mu přiláká daleko větší množství klientů a zákazníků. Tím se vyhne situaci, kdy by se dostal do finančních potíží. Pronájmem virtuálního sídla jeho společnost rozhodně nepřijde zkrátka, ba spíše naopak.

 

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky