verze pro tisk

Hlavní výhody využití hypotečního kalkulátoru

Přemýšlíte o koupi nového bytu a zajímá vás, za jakých podmínek se dá k jeho financování využít hypotéka? Vzhledem k tomu, že hypotéky dnes nabízí velké množství tuzemských bank a dokonce i některé nebankovní společnosti, je stále důležitější si před sjednáním konkrétního produktu zjistit, jaké jsou úrokové sazby a především výše splátek.


Reklama

Rychlé vyhledání vhodného typu hypotéky

K výpočtu hypotéky a výše pravidelných měsíčních splátek je nejlepší využít online kalkulačku. Hypoteční kalkulátor na základě několika parametrů porovnává nabídky od jednotlivých institucí, které tento typ úvěrových produktů nabízejí. Hlavní výhodou při využití kalkulátoru je to, že si snadno a rychle vyhledáte nejvýhodnější úvěr. Následně si pak o něj můžete rovnou přes internet zažádat.

Stačí zadat pár údajů a máte přehled o tom, jaká hypotéka je pro vás nejlepší

Do hypotečního kalkulátoru stačí zadat jen několik základních údajů. Především jde o výši částky, o niž žádáte. Dále si pak zvolíte, jakou hodnotu nemovitosti, kterou si chcete pořídit, má úvěr pokrývat. Některé banky umožňují financování až do 100% hodnoty nemovitosti, takže prakticky nemusíte mít naspořené žádné finanční prostředky. Je ale samozřejmě nezbytné mít dostatečný příjem tak, abyste byli schopni dostát svým závazkům ohledně sjednané hypotéky. Dalšími údaji, které si v hypotečním kalkulátoru navolíte, jsou výše splátek a doba splácení. Hypotéku můžete mít až na dobu 40 let.

Zvolit si můžete i dobu fixace úrokových sazeb

Hypoteční kalkulátor je výhodný i v tom, že si jednoduše zjistíte, která banka vám může nabídnout úvěr s dlouhou fixací úrokových sazeb. Fixace je důležitá z toho důvodu, že pak po stanovenou dobu máte splátky garantované ve stejné výši, nedochází k žádnému dalšímu navyšování. Je to praktické i z důvodu vašeho rodinného rozpočtu.

Budete dobře zorientováni na úvěrovém trhu

Hypoteční kalkulačka vám pomůže lépe se zorientovat na hypotečním trhu. Mít dobrý přehled o jednotlivých produktech se v tomto případě hodně vyplatí. Uvědomte si, že se chystáte na dlouhodobý závazek, který významně ovlivní vaše rodinné finance. Právě proto je potřeba ke sjednání hypotéky přistupovat zvlášť obezřetně a zodpovědně.

Komerční sdělení

-sov-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky