verze pro tisk

Hlavní důvody, proč si na vedení účetnictví přizvat externí firmu

Máte problémy s vedením účetnictví, nebo se se vám jej nechce dělat svépomocí? Pak máte dvě možnosti. Buď zaměstnáte vlastního účetního, nebo se obrátíte na některou z externích firem. Druhá možnost přináší hned několik výhod.


Reklama

Nemusíte zaměstnávat vlastní účetní

Drobní živnostníci a menší firmy mají často problém s tím, že je zaměstnávání vlastních účetních stojí příliš mnoho peněz. A to i ve chvíli, kdy pracují třeba jen na poloviční úvazek. Externí firma vás v tomto případě může vyjít daleko laciněji, stačí si ji totiž najmout jen v případě, že vás čeká účetní závěrka apod. Nemusíte s ní tak spolupracovat po celý rok.

Ušetříte na pojištění za zaměstnance

Tím, že si pro vedení účetnictví v Praze i kdekoliv jinde v ČR najmete externí firmu, ušetříte peníze za vlastního účetního. Jemu totiž nemusíte platit zdravotní a sociální pojištění, které u zaměstnanců jinak musíte odvádět, jsou-li zaměstnáni na plný pracovní úvazek.

Můžete si zvolit rozsah služeb

U externí účetní společnosti máte velkou výhodu v tom, že si s ní můžete domluvit přesný rozsah služeb podle toho, jak potřebujete. Najmete si ji třeba na určité období, aby vám dělala mzdové účetnictví, vypracovala již zmíněnou účetní závěrku, případně vám třeba poskytla pouze daňové poradenství.

Máte garanci kvality služeb

Při úvaze, jak vybrat účetní firmu, je důležité si všímat, zda má daná společnost potřebné zkušenosti a zaměstnává skutečné odborníky. Pokud zvolíte správně, máte jistotu, že vám firma účetnictví provede přesně dle platných právních norem. Nemůže se pak stát, že byste se dostali do problémů s finančním úřadem. A pokud se přeci jen objeví nějaké nesrovnalosti, máte možnost je u firmy, která vám účetnictví zajišťovala, zpětně reklamovat.

Externích společností mohou využít i velké firmy. Například v okamžiku, kdy potřebují provést nezávislý audit. V tomto směru i v případě jakýchkoliv dalších služeb v oblasti účetnictví se můžete obrátit na společnost Triarios, která patří k předním účetním firmám v Praze.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ladislav M.

čtvrtek, 27. říjen 2016
16:29

Já jsem vybíral svoji účetní firmu podle referencí a s jejich výsledky jsem maximálně spokojený. Nejdřív jsem u nich byl jen na konzultaci, abych si udělal obrázek, což je další skvělý způsob, jak si vybrat dobrou účetní firmu. Účetnictví si nechávám dělat u FChain Corporation.


Napsal: Ladislav M. [Odpovědět]


Jak na peníze, spoření a půjčky