verze pro tisk

Důležitým kritériem při posuzování žádosti o půjčku je bonita klienta

U žádostí o půjčky online se vždy posuzuje takzvaná bonita klienta. Bankovní i nebankovní společnosti si zjišťují, zda žadatel bude v případě schválení půjčky schopen dostát svým závazkům a peníze v pravidelných splátkách platit. Procento úspěšných žádostí o půjčku se u jednotlivých společností mnohdy i velmi výrazně liší, každá banka či nebankovní instituce má totiž jiná kritéria, dle kterých půjčky poskytuje. Největší bonita je obecně vyžadována u dlouhodobých úvěrů a hypoték, naopak nejmenší nároky na bonitu žadatele jsou požadovány v případě krátkodobých nebankovních půjček, mezi něž se řadí zejména SMS půjčky.


Reklama

Bonita není brána jen podle výše příjmů

Každá společnost, která půjčky online poskytuje, chce mít určitou jistotu, že nepůjčí někomu, kdo je nespolehlivý, nemá žádné příjmy, nebo se u něj z dalších důvodů dá předpokládat, že by půjčku nebyl schopen včasně a řádně splácet. Bonita klienta tedy nutně nezohledňuje jen výši jeho příjmů, jak se mnozí lidé mylně domnívají. Ani osoba, která má nadstandardní příjmy, nemusí se žádostí o půjčku uspět. Může totiž mít už jiné závazky, které bonitu ovlivňují. Jedná se například o již uskutečněné půjčky a hypotéky, leasingy apod. Při posuzování bonity se tudíž hledí nejen na výší příjmů žadatele, ale také na jeho výdaje, které jej každý měsíc zatěžují. Za bonitního se žadatel obecně považuje tehdy, zbývá-li mu po odečtení nynějších i budoucích závazků ( splátky případně schválené půjčky) dostatek volných finančních prostředků.

Možnosti zvýšení bonity

Bonita se dá ovlivnit například tím, že si klient domluví snížení splátek půjčky, kterou již před další žádostí o půjčku má. Je možná také konsolidace půjček, která sníží celkové měsíční výdaje člověka, čímž se dále zvyšuje jeho bonita.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky