verze pro tisk

Co dělat, když vám banka nepůjčí?

Zamítla vám banka žádost o půjčku? Zkusili jste oslovit více bankovních institucí a všude jste naráželi na neochotu a odmítání? Banky mají přísné byrokratické síto, kterým projde jen málo lidí. A tak mnoho žadatelů z banky odchází s prázdnýma rukama.


Reklama

Nejčastějším důvodem zamítnutí je nízký nebo nepravidelný příjem. Banky mají přesné exaktní postupy, jak si ověřit bonitu klienta. Vycházejí z vaší rodinné situace, finančních závazků a výše platu, kterou je třeba doložit. Pokud své příjmy nemůžete doložit nebo jsou tabulkově příliš nízké, stáváte se pro banku rizikovým klientem a banky nemají rády riziko.

Zklamání vás čeká i v případě, že máte vroubek v některém úvěrovém registru. Možná jste se opozdili se splátkami nebo jen zapomněli uhradit fakturu za plyn. Ať už je tím důvodem cokoliv, záznam v registru dlužníků znamená téměř automatické zamítnutí. A to i přesto, že jste své závazky již v minulosti uhradili.

Záznam totiž může v úvěrovém registru zůstat ještě 4 roky po té, co jste splátky uhradili. V takovém případě se můžete pokusit požádat o vymazání záznamu, to ale trvá nějakou dobu a ne vždy je cesta z registru ven snadná. Pokud chcete uspět, musíte v prvé řadě uhradit všechny své závazky včetně úroků. Pak je třeba ukončit smluvní vztahy s vaším věřitelem a odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Teprve poté lze vůbec žádat o výmaz údajů.

Uspět v bance není snadné a s trochou ironie a nadsázky lze říci, že banky půjčí jen těm, kteří půjčku vůbec nepotřebují. Pokud jste v bance neuspěli i vy, máte ještě další možnosti. Můžete se obrátit na někoho z rodiny nebo přátel. Ne vždy je příjemné žádat o pomoc, na druhou stranu rodina nebo přítel vás určitě nebudou ždímat vysokými úroky, a když zrovna nebudete mít na splátku, určitě na vás nepošlou exekutora.

Další možnost představuje nebankovní úvěr. Vybírejte ovšem pouze mezi solidními a zavedenými společnosti, u kterých máte jistotu férového jednání. Dobrou pověst mezi nebankovními poskytovateli má společnost Asisteam, kde je možné si půjčit s nízkou úrokovou sazbou od 10,99%. Společnost nenahlíží do registrů a nebankovní půjčku vám v rámci expresního čerpání poskytne do 10 dnů. Pokud máte rádi netradiční řešení, můžete zkusit i tzv. P2P půjčky, kdy peníze lidem půjčují soukromé osoby.

Komerční sdělení

-hok-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky