verze pro tisk

Bezpečnostní skříně a trezory na peníze: Chraňte svoje finance doma i v kanceláři

Máte-li u sebe doma nebo v kanceláři větší finanční obnos, je rozhodně dobré si pořídit trezor, kam jej budete moci uložit a ochránit tak před případnými zloději. Bezpečnostní skříně a trezory však musejí být kvalitní.


Reklama


Trezory se rozlišují právě dle výše jejich bezpečnosti. Proto je lze dělit na několik kategorií.
První kategorií je trezor s nezajištěnou konstrukcí. Takto jsou označeny bezpečnostní skříně a trezory, které nemají stanovenou žádnou bezpečnostní třídu. Může tak jít o velmi nekvalitní produkty, které nelze doporučit k řádné ochraně cenných dokumentů a peněz.

Bezpečnostní třídy pro trezory

Málo bezpečné trezory

Další kategorií jsou bezpečnostní trezory třídy S1 a S2, které svými vlastnostmi rozhodně nejsou vhodné pro uchovávání nějakých cenných předmětů, natož vyšších finančních obnosů. Jsou to vlastně jen obyčejné plechové skříně, které lze snadno a rychle překonat.
Kvalitnější trezory tak začínají až od dalších kategorií.

Bezpečnostní třídy Z1, Z2 a Z3 označují základní bezpečnost. Podmínkou u nich je to, že musejí obsahovat minimálně jeden trezorový zámek třídy A. Do těchto trezorů je doporučováno ukládat pouze nižší sumy peněz, řádově maximálně desetitisíce korun.

Trezory, které mají dobré zabezpečení

Dalšími kategoriemi jsou bezpečnostní třídy 0, 1, 2 a postupně až do čísla 5. Pro domácí využití jsou vhodné trezory od čísla 1, takovéto bezpečnostní skříně mají totiž velmi dobré zajištění, avšak nejsou zbytečně drahá. Nejvyšší bezpečnostní třída je určena spíše pro banky.


Dělení do kategorií je důležité nejen proto, že snadno zjistíte, jak kvalitně bude chráněn váš majetek a peníze, ale také z důvodu pojištění. Pojišťovny totiž často hledí právě na kvalitu zabezpečení trezorů a bezpečnostních skříní. Dá se tedy obecně říci, že čím vyšší bezpečnostní třída, tím vyšší možnost pojištění případných ztrát.


Vyšší bezpečnostní třídy jsou doporučovány také do firem. Je-li například místem pro vaše sídlo firmy Bratislava, Praha či jiná velká města, je zde větší riziko toho, že vás „navštíví“ zloději. A proto je investice do sejfů a bezpečnostních skříní velmi důležitá.


Ideální je, pokud máte větší obnosy uschované v bance na účtu. Nemusíte se tak obávat jejich odcizení. Své peníze pak přehledně spravujete třeba přes internetové bankovnictví. Abyste do něho měli dobrý přístup z vaší firmy, je vhodné si zajistit kvalitní webhosting.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Jak na peníze, spoření a půjčky